Suknia ślubna w ciąży

Jak ją dobrać, żebyś czuła się komfortowo i wyglądała pięknie. 

Ślub w ciąży już dawno przestał być tematem tabu (nie żeby takie sytuacje nie zdarzały się od stuleci…). Dzięki temu ciążowa moda ślubna zyskała na popularności. Zajrzyj do internetu, a zachwycą cię dziesiątki eleganckich wzorów specjalnie dla ciężarnych panien młodych, wiele salonów ma też sekcję z projektami specjalnie na takie okazje. Jeśli i ty do ślubu idziesz z brzuszkiem, zobacz, na jakie cechy sukienki warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup.

Kolor

Biel jest hitem na każdym ślubie, a niestety wiele dziewczyn zakłada, że do ciążowej kreacji nie pasuje – podobno ma się kojarzyć z niewinnością i panieństwem. Nie wierz w takie przesądy! Białe ciążowe sukienki ślubne nie tylko istnieją i mają się dobrze, ale są też co sezon wybierane przez kolejne panny młode i akceptowane przez weselnych gości. Śluby kościelne, podczas których panna młoda jest i w ciąży, i w białej sukni, są regularnie odprawiane i nie ma powodu, dla którego twój strój miałby być wyjątkiem. 

Skoro zawsze marzyłaś o białej sukience, po prostu znajdź jej ciążową wersję i ruszaj do ołtarza! W takiej sytuacji na ślub kościelny pasują też pokrewne jasne kolory: beże, róże i pastele. Z kolei na ceremonię cywilną możesz wybrać zdecydowanie ciemniejszą paletę barw i nawet pokusić się o kreację, którą może jeszcze kiedyś założysz. Pasują tu wszelkiego rodzaju zielenie, granaty, burgundy i tym podobne. Wszystko zależy od twoich upodobań i wyobraźni!

Krój

Krój w przypadku ciążowej ślubnej sukienki jest nieco bardziej skomplikowaną kwestią. Z oczywistych względów większość standardowych modeli niestety odpada: od klasycznej ślubnej „bezy”, przez suknię syrenkę, aż po modne ostatnio dopasowane modele z prześwitami. 

Przy wyborze kroju najważniejsze jest przewidzenie miejsca na ciążowy brzuszek, ale poza tym warto zwrócić uwagę na kilka innych aspektów. Pamiętaj, że nadmierne falbany i marszczenia będą cię dodatkowo poszerzać. Suknia do ziemi optycznie wysmukli figurę, z kolei krótsze sukienki mogą łatwo zachwiać proporcje, zwłaszcza jeśli na siłę będziesz próbować zmieścić w nie ciążowy krój. Kreacje z paskiem są zdecydowanie złym pomysłem, bo wyląduje on w najszerszym punkcie twojej nowej figury. 

Najkorzystniej wyglądają sukienki odcinane pod biustem i z marszczeniem, które pomieści rosnący brzuszek. Weź też pod uwagę czas, jaki dzieli zamówienie sukienki od wesela i upewnij się, że wybrana suknia na pewno pomieści poszerzającą się talię. W większości przypadków projektanci przewidzieli ten problem i odpowiednio uszyli kreację, ale zawsze warto się upewnić!

Powrót do Dodatków